Звіт Дунайсько-Карпатської програми WWF за 2015 рік

Posted on April, 01 2016

WWF продовжує активно працювати у "Зеленому серці Європи" (Дунайсько-Карпатському регіоні), сприяючи збереженню унікальної природи одного з 200 найцінніших екорегіонів світу. Дунайсько-Карпатська програма представлена у 6-ти країнах: Румунія, Сербія, Україна, Болгарія, Угорщина, Австрія. Цього року святкуватиме 10-річчя WWF у Румунії та Болгарії, також, своє 25-річчя святкуватиме WWF в Угорщині. Серед важливих досягнень: відкрився новий офіс WWF-Adria в Загребі.

Ми працюємо у декількох основних напрямках – збереження рік та заплав, зелена економіка та політика, охорона лісів та заповідних територій, освіта, підвищення обізнаності та натхнення людей на природоохоронні дії. 

Вода 
У 2015 році ми продовжили роботу зі збереження водно-болотних угідь. Завершили 1-й етап по відновленню унікальних озер в Neusiedler See-Seewinkel National Park, повернувши природі 100000 кубометрів води.

Інформаційний тур "Вода для Життя" є частиною міжнародної кампанії - Європейського водного туру WWF, цього року зібрав більше 50 тисяч відвідувачів.

В Україні продовжилась активна боротьба з будівництвом ГЕС на заповідних землях.

Дика природа
Дунайсько-Карпатський регіон є домівкою для 2/3 європейських популяцій великих хижаків (рисі, вовки, ведмеді). Також у ньому живуть унікальні представники осетрових риб, які живуть ще з часів динозаврів і саме зараз вони на межі зникнення. У 2015 році було продовжено роботу над їх збереженням та відновленням.

18 бізонів було заселено до румунської частини Карпат в рамках програми з їх відновлення.

Також, ми продовжуємо активну роботу над еко-коридорами для тварин. Зокрема, на території Румунії та України.

Ліси
Понад 4,500,000 гектарів лісів пройшли FSC сертифікацію в Болгарії, Румунії та Україні. Нашою метою є захист усіх старовікових лісів та пралісів на території України, Словакії та Румунії.

Вправно працює гаряча лінія 112 на території міста Клуж-Напока (Румунія), яка допомагає відслідковувати легальність чи нелегальність лісозаготівель.

Океани
У 2015 році WWF в Україні працював над позицією України щодо збереження морських живих ресурсів Антарктики.

Клімат та енергоефективність
Ми продовжуємо працювати з урядами, приватними компаніями та усіма зацікавленими партнерами, лобіюючи впровадження відновлювальних джерел енергії.

Їжа
У зв'язку з великою цінністю чорної ікри як делікатесу більшість видів ряду осетроподібних знаходяться зараз на межі зникнення. У 2015 році в Україні було проведено дослідження ринку чорної ікри.  Цього року планується робота зі споживачами, яка б змінила їхні звички у бік сталого споживання.

У Румунії було проведено масштабне дослідження найбільших ритейлерів країни на рахунок того, чи є вони сталими.

Ринки
WWF підтримує відповідальне управління в лісовому секторі заради сталого розвитку Дунайсько-Карпатського екорегіону. Зокрема лобіюючи FSC сертифікацію та європейські норми законодавства для сталого використання продуктів із деревини.

Мобілізація активістів
120 вчителів для більш ніж 5000 студентів провели інтерактивні уроки з природоохорони у Румунії.
20 чоловік пройшли 1-річну програму «Зелене покоління» в Угорщині.

Тисячі мешканців Європи та всього світу вимкнули світло 28 березня у знак солідарності із Землею.

Держави
Підписано меморандум про співпрацю між ЄС та Україною, який передбачає запровадження в Україні європейських стандартів природоохорони, енергоефективності, водокористування.

Не перший рік WWF у Болгарії продовжує боротись за збереження природоохоронних територій від забудов під гірськолижні території. На жаль, 2016 рік теж обіцяє бути дуже насиченим у цьому напрямку.
WWF Угорщині вдалось разом з активною громадськістю зупинити дію закону, яка б зашкодила національним паркам та іншим об’єктам ПЗФ.

Докладніше читайте у звіті
 
Дунайсько-Карпатська програма WWF розширюється і має вже більше 100 працівників у країнах Центральної та Східної Європи, які реалізують природоохоронні проекти
© WWF