Archive Content

Please note: This page has been archived and its content may no longer be up-to-date. This version of the page will remain live for reference purposes as we work to update the content across our website.

Україна в трійці країн-ввізників нелегальної чорної ікри до Євросоюзу та США - звіт WWF та TRAFFIC

Posted on July, 18 2018

У Женеві було представлене нове дослідження “Глобальний ринок чорної ікри”.

18 липня світ відзначає День ікри. Напередодні у Женеві було представлене нове дослідження Всесвітнього фонду природи WWF та Мережі моніторингу торгівлі об’єктами дикої природи TRAFFIC “Глобальний ринок чорної ікри”.

 

Дослідження показало, що саме у ключових країнах розповсюдження осетрових й країнах-споживачах ікри система маркування чорної ікри за CITES не є обов’язковою, що значно полегшує нелегальну торгівлю нею на внутрішньому та міжнародному ринках. Згідно дослідження, Україна, Росія та Іран стали лідерами серед країн-походження нелегальної чорної ікри як до країн Євросоюзу, так і до США за 2010-2016 роки. Втім, часто імпорт відбувається без зазначення країни походження ікри - у 81% випадків в країни ЄС, та у 95% випадків в США.

 

“Вже очевидно, що Україна потребує запровадження обов'язкової національної системи маркування продукції для виробників чорної ікри у відповідності до CITES, яка поки що впроваджується на добровільній основі. Більше того, я переконана, що в українських реаліях система маркування має включати обов'язкову генетичну паспортизацію плідників, процедуру перевірки продукції на ринку, а також централізовану систему відстеження походження продукції”, - зазначає Наталія Гозак, координатор напряму “Дика природа” WWF в Україні та проекту “ЖИТТЯ дунайським осетровим”.

 

Автори закликають правоохоронні органи ЄС посилити контроль за ввезенням чорної ікри особливо з Росії, України, Казахстану, Ірану та Азербайджану.

 

Із 27 видів осетрових, внесених  до Міжнародного червоному списку МСОП, 16 знаходяться під загрозою зникнення. Однією з основних причин тривожних темпів скорочення чисельності популяцій диких осетрів є несанкціонований промисел, зумовлений високими цінами на ікру та високим попитом саме на продукцію диких осетрових.

 

Із повним текстом дослідженням можна ознайомитися за посиланням.

 
Sturgeon are harvested for their roe which is turned into caviar.
Із 27 видів осетрових, внесених до Міжнародного червоному списку МСОП, 16 знаходяться під загрозою зникнення.
© Marco Veringa
У Женеві було представлене нове дослідження Всесвітнього фонду природи WWF та Мережі моніторингу торгівлі об’єктами дикої природи TRAFFIC “Глобальний ринок чорної ікри”.
© WWF/TRAFFIC
Ввезення нелегальної чорної ікри до ЄС
© WWF/TRAFFIC
Ввезення нелегальної чорної ікри в США
© WWF/TRAFFIC