Світовий кліматичний марш пройде Україною

Posted on November, 10 2015

Об'єднуємось усім світом задля боротьби зі змінами клімату
На Кліматичній Конференції ООН у Парижі, що відбудеться у грудні 2015 року, зберуться представники 198 країн світу, щоб підписати нову міжнародну кліматичну угоду, яка прийде на зміну Кіотському протоколу. Для підготовки нової угоди країни вже подали власні очікувані національно-визначені внески (ОНВВ) – цілі по викидах парникових газів, яких вони готові досягати задля боротьби зі зміною клімату. Проект ОНВВ України, про який ми писали раніше, затвердили й подали у найменш амбітному варіанті – 20% скорочення викидів порівняно з 1990 роком. Тобто фактично це означає зростання викидів порівняно із минулим роком на 40%.
 
Огляд окремих ОНВВ від 147 сторін Рамкової конвенції ООН про зміну клімату, що покриває близько 86 %  глобальних викидів парникових газів, свідчить про те, що скорочень викидів, які готові робити країни, недостатньо для безпечного майбутнього.
 
Саманта Сміт, керівник Кліматичної ініціативи WWF, зазначає: «Цей огляд показує велику прірву між тим, що є, і тим, що необхідно зробити для боротьби зі зміною клімату. Подані внески на сьогоднішньому рівні – це приблизно половина від того, що за розрахунками науковців потрібно для уникнення реально небезпечних наслідків зміни клімату».
 

Потепління на 1,5°С вже означатиме незворотні зміни для планети і людства. Якщо політики зараз не приймуть амбітніші цілі, до 2100 нас чекає потепління на 3°С.

 
«Для цього уряди в Парижі повинні прийняти правильні рішення. Всі сторони мають погодитися взяти на себе додаткові цілі поза межами своїх внесків, щоб мінімум вдвічі скоротити розрив у викидах вже після 2020 (але не пізніше 2025 року) та повністю позбутись розриву якнайшвидше після цього. Для багатих країн це означає більш значні скорочення викидів та фінансову і технологічну підтримку бідніших країн, які тоді зможуть покращити свої зусилля. Сюди потрібно також включати зобов’язання перегляду цілей кожні п’ять років, зважаючи на наукові дані та рівність», - додає Саманта.
 
Що можуть люди?
 
Проте, політики як в Україні, так і в усьому світі не вважають цю тему достатньо пріоритетною. Головним чином через те, що люди не демонструють масової занепокоєності проблемою зміни клімату.
 
Тому 29 листопада 2015 року, напередодні Кліматичної Конференції ООН, по всьому світу пройде Кліматичний марш – активні громадянами вийдуть на вулиці своїх міст, щоб вимагати від політиків більш рішучих дій для порятунку планети.
 
Кліматичний марш відбудеться і в Україні
 
Мета акції - закликати владу України впроваджувати заходи, спрямовані на боротьбу зі зміною клімату. До таких заходів відносяться утеплення будинків, розвиток громадського транспорту і велосипедної інфраструктури, перехід до відновлюваних джерел енергії, реформування сектору енергетики, запровадження роздільного збору та переробки відходів, взяття зобов’язань підприємствами привести викиди забруднюючих речовин до європейських норм тощо.
 
WWF в Україні приєднується до кліматичного маршу і запрошує Вас також долучитися до події, на якій ми продемонструємо потужний голос громадянського суспільства та спільно виступимо на захист клімату та безпечного майбутнього нашої країни та світу.
 
Приходьте 29 листопада на 12:30 у парк ім. Т.Г. Шевченка у м. Києві або дізнайтеся, чи відбудеться марш у Вашому місті на http://climatemarchua.org. Разом ми сила!
 
 
29 листопада у Парижі розпочнеться кліматичний самміт, від наслідків якого залежить наше з вами майбутнє
© WWF-France
Climatemarchua
Верхня обкладинка для фейсбуку, яку може завантажити кожен бажючий, який хоче підтримати кліматичний марш в Україні
© climatemarchua
Кліматичні рухи активні у всьому світі. Україні не можа залишатись остронь. Ми всі - одне ціле.
© Oxfam International