Нацпарк «Цуманська Пуща» вже втретє прийняв волонтерів WWF

Posted on June, 16 2017

Але чи існуватиме нацпарк далі?
На минулих вихідних волонтери WWF вкотре відвідали Ківерцівський нацпарк «Цуманська Пуща».

Першого разу наших волонтерів вразили вікові діброви з велетенськими дубами, другого – справжні дикі зубри, а цього разу нам пощастило потрапити в одне з найзагадковіших волинських боліт, містичне Чортове болото, де є єдина відома в Україні точка зростання рідкісної рослини – кальдезії білозоролистої. І хоча ми її цього разу не знайшли, але велетенські розміри болота приховують ще багато таємниць.

Проте, одна з них нам розкрилась – гніздо сірого журавля, знайти яке є справжнім щастям. Журавлі, чорні лелеки, осоїди та сови, заплавні орхідеї – пальчатокорінники, та лісові – любки з коручками, численні галявини рідкісної берези низької (це реліктовий вид) радували зустрічами та ні на мить не давали засумніватися в унікальності цього місця.

Проте, такі сумніви є у Волинської обласної ради, яка віддала частину території національного парку, включно із Чортовим болотом, на якому власне побували волонтери, під мисливські угіддя, всупереч Закону України «Про природно-заповідний фонд України», згідно якого мисливство на теренах національного парку заборонено. У рішенні обласної ради національний парк проігноровано, нібито його не існує.

Так само ігнорують національний парк Волинське обласне управління лісового та мисливського господарства, з Цуманським та Ківерцівським лісгоспами, що вже другий рік поспіль відмовляються передавати землю юридично створеному ще у 2010 році парку, саботуючи Указ Президента України.

Тож на разі маємо один з наймолодших в Україні національних парків, чия адміністрація почала працювати лише в кінці 2015 року, із молодою натхненною командою еколого-освітнього та  науково-дослідного відділів, які хочуть зберегти природу Цуманської пущі і зробити її туристичною перлиною Полісся – з одного боку, та лісові і мисливські господарства, які вбачають в ній лише ресурс деревини та дичини для полювань.

Хто переможе в цій боротьбі, залежить від допомоги громадськості. Підписуйтесь на сторінку парку Ківерцівський національний природний парк "Цуманська пуща" та долучайтесь до спільноти Волонтери Цуманської пущі, де публікуються усі потреби парку, яких чимало зважаючи на вже традиційний брак коштів та ставлення місцевої влади.

Чим більше людей знатимуть про цей національний парк та долучатимуться до його ініціатив – тим менше шансів лишиться у експлуататорів природи.

Збережемо!
 

Андрій Плига,

координатор волонтерів WWF в Україні
aplyha@wwfdcp.org
volunteers
Волонтери
© WWF Ukraine / Tetiana Karpiuk
volunteers
Волонтери в пошуках кальдезії
© WWF Ukraine / Andriy Plyha
volunteers
"Волонтерська" панорама
© WWF Ukraine / Andriy Shelestov
volunteers, Orchids
Волонтери знайшли орхідею
© WWF Ukraine / Andriy Plyha