Створення «Дніпровсько-Тетерівського» парку під загрозою

Posted on 16 November 2016

Бути чи не бути створенню унікального парку на Київщині?
Державне агентство лісових ресурсів України разом із «друзями Януковича» блокують створення національного парку на колишніх мисливських землях екс-президента у Сухолуччі.

У Київській області, на землях, що були мисливськими угіддями Віктора Януковича, триває створення національного природного парку «Дніпровсько-Тетерівський», який має забезпечити збереження дикої природи Київського Полісся та сприятиме розвитку екологічного туризму в регіоні. Лісо-болотний масив при впадінні річки Тетерів у Дніпро, завдяки довгому періоду обмеженого втручання людини (з 1967 року тут знаходились мисливські угіддя для компартійної верхівки), є однією з найбільш диких ділянок природи на Київщині.

Сірі журавлі, чорні лелеки, орлани-білохвости та цілий ряд інших рідкісних птахів та звірів, занесених до Червоної книги, знайшли свій притулок в лісах у місці впадіння річки Тетерів у Дніпро.

Процес створення національного парку був початий у 2008 і загальмований у 2010 році із приходом до влади Януковича, але відновився після його втечі у 2014. Наукове обґрунтування створення парку було погоджене Дніпровсько-Тетерівським лісомисливським господарством, але Державне агентство лісових ресурсів України, яке повинно було дати формальне погодження, почало затягувати процес.

У цьому ми вбачаємо вплив товариства мисливців і рибалок «Кедр», до якого входять так звані «друзі Януковича». Вони досі орендують лісові угіддя, і проводять елітні полювання.

На території майбутнього парку лишилася розвинена транспортна та господарська мережа, яка успішно може бути використана на користь туристичної інфраструктури. Це якісно відрізняє «Дніпровсько-Тетерівський» від інших потенційних пропонованих ділянок, адже не потрібно додаткових витрат на її розвиток.

Зі створенням парку на його території буде заборонено полювання. Лісова та водно-болотна фауна будуть під охороною.

«Наразі Київська область небагата на природоохоронні території. Задекларовані парки "Залісся" та "Білоозерський" досі лишаються закритими резиденціями у підпорядкуванні Державного управління справами. Натомість, у Сухолуччі складені всі умови, аби Дніпровсько-Тетерівські угіддя стали відвідуваним повноцінним національним парком на Київщині», - розповідає Андрій Плига, координатор волонтерів WWF в Україні.

Ми продовжуємо стежити за розвитком ситуації навколо створення національного парку і сподіваємось на позитивне вирішення конфлікту навколо колишніх мисливських угідь Януковича.

 
Андрій Плига,
Координатор волонтерів WWF в Україні
aplyha@wwfdcp.org
Частина заповідної території - лісові масиви, частина - масштабні болота і озера.
© igotoworld
Прес-конференція присвячена майбутньому потенційному НПП. Учасники: Андрій Плига, Володимир Борейко, Ярослав Козак, Представник Міністерства екології та природних ресурсів України
© Valeriia Nemykina WWF DCP
Dnipro, Dnepr, Dnieper
Мало де в Україні збереглись такі незабудовані ділянки річки Дніпро
© Valeriia Nemykina WWF DCP
hunting
Наразі територія парку - місце для полювання політичної еліти
© Valeriia Nemykina WWF DCP
deer
На території Сухолуччя
© Yaroslav Kozak