Як пройшла школа дикої природи від WWF

Posted on 13 July 2016

Було весело ;-)
WWF в Україні провів «Школу дикої природи» 2–3 липня в рамках табору екоактивістів «Енерджайзер кемп». Місцем провдення школи став НПП "Бузький гард". Це невипадково, адже атомщики планують знищити частину парку та його природних багатств.

Учасники наочно зрозуміли, що таке біорізноманіння, які є методи його дослідження та принципи збереження. Бігаючи з лупами, лінійками та біноклями, активісти побачили наскільки багатий світ природи і як часто вони цього не помічають. Крім того, слухачі дізналися про різноманіття об'єктів природно-заповідного фонду, яким чином можна їм допомагати і навіть спробували на практиці створити заказник!

Другий день школи був присвячений сталому способу життя. Зокрема сталому споживанню та тому, як можна обирати продукти в супермаркеті чи на базарі без шкоди дикій природі. Для початку «розібрали» кіндер-сюрприз на складові, щоб зрозуміти скільки ресурсів витрачено на його створення. Потім учасники, розбившись на команди, ранжували звичайні продукти (молоко, шоколад, папір) по мірі їх «екологічності». Деякі варіанти викликали жваву дискусію, було дуже важко обрати саме ті продукти, які наносять мінімум шкоди оточуючому середовищу. Наступний блок занять - гра «Рибний бізнес» - учасники спробували себе в ролі бізнесменів-риботорговців і дійшли висновку, що лише зберігаючи види, можна мати постійний прибуток.

Загалом «Школа дикої природи» була насиченою і намагалася охопити всі сфери життя, показуючи, що навіть наше повсякденне споживання впливає на збереження дикої природи, прямо чи опосередковано. Як написав один з учасників заходу, пан Ігор: «Із задоволенням послухав про біорізноманіття планети, охорону лісів і окремих дерев, про те як жити в гармонії з природою...і зрозумів, що я на одній хвилі з цими людьми. Важливо, що вони можуть і гарно розказати і навчити і організувати».

Дякуємо всім, хто долучився! Сподіваємось, отримані знання активісти зможуть повною мірою реалізувати в своїх громадах. Також можете надсилати свої відгуки про «Школу» нам в соцмережах.

Ми обов'язково будемо проводити Школу дикої природи від WWF ще!

Фотографії школи дикої природи від WWF в Україні
 
children
Школа дикої природи підростаючому поколінню точно сподобалась ;-)
© Volodymyr Protsenko
lection
Слахучі "дикої природи")
© Volodymyr Protsenko
Школа проходила на території НПП Бузький Гард в рамках Енерджайзер кемпу
© WWF Ukraine