Зниклі сторінки 404. WWF в Україні розповів про тварин, яких більше не існує | WWF
Зниклі сторінки 404. WWF в Україні розповів про тварин, яких більше не існує

Posted on 25 October 2018

А також анонсуємо: 30 жовтня буде опубліковано звіт "Жива планета" 2018.
30 жовтня Всесвітній фонд природи WWF презентує результати дослідження “Жива планета” 2018. У звіті зібрано останні дані щодо кількості ссавців, птахів, риб, плазунів та земноводних тварин, популяції яких невпинно скорочуються. Це одне з найбільших подібних досліджень, над яким працювали 83 особи з 11 країн світу.
 
25 жовтня, напередодні офіційної презентації звіту, команда фонду запустила креативну кампанію “Зниклі сторінки. 404”, в якій звертає увагу українців на ті види, популяції яких зникли в країні протягом останнього півстоліття. “Обличчями” кампанії стали тюлень-монах, ховрах європейський, довгокрил звичайний та осетер європейський. Відповідно до даних Червоної книги, ці тварини вважаються зниклими.
 
Постери разом з інформацію про ці види і причиною їхнього зникнення будуть доступні на сайті WWF в Україні. Вже зараз можна переглянути історію про тюленя-монаха, якого востаннє на території нинішньої України бачили 1974 року. Історії про решту українських видів будуть додаватися впродовж тижня.
 
Марічка Закалюжна, кооординаторка кампанії “Жива планета” 2018 в Україні:
“Ми мало не кожен день зустрічаємо сторінку 404 у мережі, тобто таку, яка з якихось причин більше не існує. У дикій природі України, на жаль, так само є такі сторінки. Тож ми використали цю ідею, щоб наочно показати, яких сторінок світу дикої природи України більше не існує”.
 
Наталя Гозак, координаторка WWF в Україні з охорони рідкісних видів:
“На перший погляд, зникнення видів здається не таким і важливим порівняно з економічними чи соціальними проблемами, тим більше, що вимирання траплялися і раніше в історії Землі. Але катастрофічна швидкість цього процесу вражає. Якщо ми не зупинимо знищення видів та їх оселищ, екосистеми вже дуже скоро не зможуть забезпечувати нас базовими послугами, як-то запилення рослин, очищення води, пом’якшення наслідків надзвичайних явищ.”
Довгокрил звичайний
© WWF Ukraine / Oksana Sotnikova
Тюлень-монах
© WWF Ukraine / Oksana Sotnikova
Осетер європейський
© WWF Ukraine / Oksana Sotnikova