Волонтерське завершення літа | WWF
Волонтерське завершення літа

Posted on 15 September 2018

З настанням осені, час підбивати підсумки за літні активності 😊
Якщо в червні волонтери  WWF двічі побували на Полтавщині (про це дивитись тут), то протягом липня-серпня нас приймали в Чернігівській та Одеській областях, де волонтери займалися оновленнями екологічних стежок та облаштуванням території заповідних установ.

Першим на черзі був Міжрічинський регіональний ландшатфний парк на Чернігівщині, куди волонтери навідались наприкінці липня. Поїздки в цей чарівний край вже стали традиційними і щорічними; цього року парк прийняв нас втретє. (Про результати першої і другої поїздок можете ознаймитися тут  і тут)

Цього разу перед волонтерами стояло завдання оновити дві екостежки – найпершу – Журавлину, і одну з останніх – Поліську.

Журавлина екостежка, з якої почався розвиток парку та регулярні туристичні візити, майже не оновлювалась із часу створення. Окремі, віддалені місця на стежці почали заростати кущами та стали важкопрохідними через впалі дерева. Відповідно, волонтери прочистили стежку та забрали з неї впалі дерева, що становили найбільші незручності для пішоходів.

Так звана Поліська стежка на своєму початку проходить крізь зволожену, зарослу низовину. Волонтери розчистили, підсипали стежку та розмітили впалими стовбурами її краї.

Крім того, допомоги волонтерів у переоблаштуванні потребував унікальний Музей традиційних промислів Придніпровського Полісся.

Наступним виїздом став виїзд у Причорномор’я, у національний природний парк «Тузлівські Лимани». Це був вже другий виїзд в національний парк, що став відомий завдяки своїй безкомпромісній боротьбі з браконьєрством і пташиному різноманіттю. (Про перший виїзд читайте тут)

Цього разу волонтери зайнялися облаштуванням розмивної буни, що, використовуючи силу вітру і моря, має сприяти розмиванню штучного піщаного пересипу між лиманом і морем, а також взялися за облаштування прилеглої до новозбудованого кордону парку території. Родзинкою парку стали спостереження за численними птахами надмор’я 😊

Хочемо вчергове подякувати адміністраціям Міжрічинського регіонального ландшатфного парку та нацпарку Тузлівські Лимани за вашу важку роботу та запрошення волонтерам долучитися до природоохоронних активностей!
На березі моря в НПП "Тузлівські лимани"
© National Park Tuzlovski Lymany
Розчищення екологічної стежки
© Andrii Plyha
Волонтери у РЛП "Міжрічинський"
© Andrii Plyha
Роботи в НПП "Тузлівські Лимани"
© National Park Tuzlovski Lymany