Україна візьме участь у світовій мобілізації на захист клімату | WWF
Україна візьме участь у світовій мобілізації на захист клімату

Posted on 08 June 2018

Світова мобілізація “Rise for Climate”
Десятки тисяч людей, на п'яти континентах планети, візьмуть участь в світовій мобілізації під назвою “Rise for Climate” (укр.- “Дій за клімат”), яка розпочнеться вже 8 вересня цього року. У містах та селах, університетах та школах і навіть релігійних установах по всьому світу відбудуться локальні акції, що привернуть увагу до питання зміни клімату на планеті. Ці заходи мають стимулювати дії щодо зниження впливу на клімат і направлять урядам чітке послання про те, що населення готове до переходу на чисту енергію і стійку та відновлювану економіку.

Релігійні, молодіжні, правозахисні та профспілкові групи публічно висловили свою підтримку акції "Дій за клімат"

В Україні планується, найбільший на сьогодні, форум для кліматичних організацій країни - Power Shift 2018: Invision the future ("Енергія Змін"). Форум буде проходити в Києві, 7-9 вересня й об'єднає 500 зареєстрованих учасників з України та закордону.  Мета форуму - показати бачення майбутнього до 2050 року без кліматичної загрози, а також шляхи розвитку українського суспільства, що зменшує свій негативний вплив на клімат. За словами організаторів, до участі запрошені представники влади, великого і малого бізнесу, які успішно впроваджують “зелені” та чисті інновації, експерти по кліматичній адаптації міст. Під час форуму підніматимуться теми раціональності особистого споживання, інклюзії та включення гендерної рівності в зелені проекти та ще багато іншого.

Зміна клімату це найбільший виклик, з яким стикалося людство за всю історію. Водночас, це і можливість збудувати кращий світ, без нерівності й насилля. Оскільки корені цих проблем, в тому числі та впливу людини на клімат, лежать в існуючій економічній системі, орієнтованій на постійний ріст споживання. Тому відвернення кліматичної загрози не можливе без злагодженої співпраці усіх країн і, зрештою, усіх людей заради спільного блага.” - зауважує Ілля Єременко, голова Української кліматичної мережі.
Кліматичні експерти та науковці стверджують - наслідки зміни клімату можна бачити в кожному куточку планети і, в тому числі, в нашій країні. Упродовж червня минулого року на більшій частині території України спостерігався дефіцит опадів, що спричинило найбільш жорстку грунтову посуху за останні 10 років у південних, центральних і східних областях - йдеться у матеріалі сайту Експрес online. На противагу цьому,  у квітні цього року країна перенесла масштабні повені й підтоплення одразу у кількох областях. Про це повідомляли ФАКТИ ICTV.


"Ми дуже сильно недооцінюємо негативні наслідки від глобальної зміни клімату і нам ще здається, що є проблеми важливіші. Але якщо не включиться усіма континентами, усіма країнами, усіма містами, всіма громадами та сім'ями в рішення проблеми зміни клімату, то вже до середини століття на цій планеті може бути понад 200 мільйонів кліматичних біженців з південних країн, значна нестача продовольства, проблеми з питною водою і затоплення територій. Тому ми звертаємося до лідерів усіх країн приймати дієві плани і виділяти фінансування на програми енергозбереження і поступового переходу на відновлювані "чисті" джерела енергії до 2050 року", - підкреслює регіональна координатора міжнародної кліматичної мережі CAN в регіоні Східної Європи, Кавказу та Центральної Азії -  Ірина Ставчук.

Паризька угода* передбачає утримання зростання глобальної температури на рівні 1,5-2 градуси, але національні цілі країн ведуть до зростання глобальної температури на 3 градуси і вище, що призведе до катастрофічних наслідків для всіх країн. За допомогою цієї мобілізації громадянське суспільство закликає уряди посилити свої цілі щодо зниження викидів парникових газів і прискорити прогрес в напрямку сталого переходу до 100% відновлюваної енергії для всіх і зупинити нові проекти в секторі викопного палива.
"Зміни клімату створили не тільки безліч катастрофічних проблем, але і несподіваний і різкий соціальний запит на нові рішення та конкретні дії - особисто від себе, своєї організації, ініціативи, спільноти заявляю про те, що ми хочемо кліматичної справедливості та енергетичної демократії, ми чекаємо від влади і бізнесу кваліфікованої трансформації енергетики, яка не руйнує те, що ми любимо - наш спосіб життя, довкілля, помірний стабільний клімат, безпеку планети і економіки” -зазначила Світлана Романко, регіональна коордінаторка і кампейнерка міжнародного кліматичного руху 350.org, що є одним з ініціаторів глобальної мобілізації.
 
WWF climate roulette campaign image
WWF DCP Bulgaria climate change campaign image by ad agency Ogilvy & Mather Sofia
© Ogilvy & Mather Sofia
1,000 ice sculptures melt under the Berlin sun as symbols of the effects of climate change.
© Rosa Merk - WWF