Громадський досвід — державним екоінспекторам | WWF
Громадський досвід — державним екоінспекторам

Posted on 31 October 2018

Тренінг "Лісової варти" в Києві

Упродовж двох днів центральний офіс Державної екологічної інспекції у Києві перетворився на навчальну аудиторію: понад 40 екоінспекторів із кількох регіонів країни з’їхалися на спеціальний тренінг, організований проектом WWF в Україні “Лісова варта”.


Учасники та експерти проекту поділилися із держслужбовцями своїми навичками у виявленні нелегальних рубок лісу. Розповіли про застосування нових технологій для точної локалізації порушень та про ті можливості, які дає співпраця із громадськими активістами. Надалі це дасть змогу успішно координувати зусилля охоронців лісу з боку держави та громади.

Довідатися про тонкощі виявлення незаконних рубок зібралися екоінспектори із кількох новостворених природоохоронних округів — Столичного, Центрального та Поліського.

Польовий досвід учасники отримали у Національному природному парку “Голосіївський”. Спеціально для них працівники парку створили імітації маркування ділянок під вирубку — законних та не дуже. Наразі Державна екологічна інспекція України перебуває у процесі реформування. Одним із ключових моментів є підготовка екоінспекторів за новими вимогами — вивчених згідно зі стандартами ЄС, здатних до швидкого і точного моніторингу проблем, готових до ефективної співпраці з громадськістю. Допомогти у цьому і мав на меті треніг “Лісової варти”. Як зауважив керівник проекту “Лісова варта” Дмитро Карабчук, “наші експерти, які проводили тренінг, більше виконували роль фасилітаторів — тих, хто скеровує. Адже суть тренінгів полягала в тому, щоб створити умови для обміну досвідом та навичками, які у кожного є свої”.

В рамках тренінгу перед екоінспекторами виступили керівник “Лісової варти” Дмитро Карабчук, експерт з лісової таксації Руслан Вицега, експерт із ведення лісового господарства та сертифікації лісів Михайло Голуб, колишній співробітник Департаменту захисту економіки Національної поліції України Михайло Дербаль та представник Державної екологічної інспекції України Сергій Комарчук. Також, привітальні слова озвучили керівник Держекоінспекції Ігор Яковлєв та представник Лісової служби США Петро Павличенко.

Кількість охочих взяти участь у тренінгу виявилась більшою, аніж очікували організатори. Тож, серія навчань від “Лісової варти”, швидше за все, ще продовжиться. Нагадаємо, за оцінками різних незалежних експертів, обсяги незаконних рубок в Україні можуть можуть становити майже 50% додатково до об'єму легальної деревини.
Forest Watch expert together with State Ecology inspecter measure illegaly logged trees near Galivka village in the Carpathians, Ukraine
© WWF Ukraine

Related links