WWF в Україні створює Українську гідроенергетичну платформу | WWF
WWF в Україні створює Українську гідроенергетичну платформу

Posted on 17 May 2018

Запрошуємо 22 травня
Всесвітній фонд природи (WWF) в Україні ініціює створення незалежного майданчику для обміну досвідом, конструктивного діалогу та пошуку ефективних рішень у сфері гідроенергетики, що отримав назву Українська гідроенергетична платформа (УГП).
На базі УГП мають об’єднатися представники влади та бізнесу, науковці, екологи, енергетики, громадські організації та представники профільних ЗМІ задля вироблення спільного бачення щодо майбутнього “зеленого” та стратегічно-продуманого розвитку гідроенергетики в Україні.
 
Ідея створення УГП полягає у нагальній необхідності об’єднати під одним дахом усі зацікавлені сторони, що працюють у сфері вітчизняної гідроенергетики, з метою зниження соціальної напруги та антропогенного навантаження на довкілля, що наразі зумовлені хаотичним та непрозорим розвитком галузі в Україні.
 
“Крім того, нам необхідно налагодити конструктивний діалог між усіма зацікавленими сторонами (владою, громадськістю, бізнесом, науковцями, міжнародними організаціями) для вироблення науково-обґрунтованих та збалансованих рішень щодо розвитку гідроенергетики в країні”, - пояснює координатор з питань екологічної політики Всесвітнього фонду природи WWF в Україні Світлана Матус.
 
У рамках роботи Платформи будуть розглянуті шляхи вирішення соціально-екологічних проблем, спричинених незбалансованими розвитком великої та малої гідроенергетики в Україні. Також учасники УГП матимуть змогу висувати свої пропозиції щодо формування в Україні стратегії сталого розвитку гідроенергетики, а також обговорювати методи впровадження термінових заходів, спрямованих на зниження соціальної та екологічної напруги.
 
Перший Форум УГП відбудеться у м.Київ, 22 травня 2018 року. Узяти участь у події можна за умови попередньої реєстрації.
 
Під час Форуму УГП будуть розглядатися шляхи вирішення екологічних і соціальних проблем гідроенергетики в Україні. В тому числі, планується створення робочих груп. “Одна з цих груп займатиметься розробкою екологічних критеріїв та стандартів для малої гідроенергетики, а інша - буде розробляти методологію визначення особливо цінних річок, де будівництво малих ГЕС має бути забороненим”, - пояснює Світлана Матус.
 
Протягом трьох місяців учасники УГП працюватимуть у робочих групах, а вже восени 2018 р. відбудеться Другий Форум УГП, де й буде представлено результати їх роботи.
 
Запрошуємо усіх зацікавлених взяти участь в роботі Форуму задля досягнення сталого розвитку вітчизняної гідроенергетики. Реєстрація за цим посиланням.
 
Інформаційна довідка:
 

Всесвітній фонд природи (WWF) – це одна з найбільших та найповажніших незалежних природоохоронних організацій, представництва якої діють у понад 100 країнах за підтримки більш ніж 5 млн людей по всьому світу. Місія Всесвітнього фонду природи – зупинити деградацію природного середовища планети та побудувати майбутнє, в якому людство житиме в гармонії з природою. Цього можна досягти шляхом збереження біологічного різноманіття світу, сталого використання природних ресурсів, зменшення рівня забрудненості довкілля та марнотратного споживання.

 

За додатковою інформацією звертайтесь до:

Світлана Матус

координатор з питань екологічної політики

Всесвітнього фонду природи WWF в Україні

e-mail: smatus@wwfdcp.org
 
Марк Поллок
координатор з комунікацій
Всесвітнього фонду природи WWF в Україні
e-mail: mpollock@wwfdcp.org
тел.: 380996459331
угп
Українська гідроенергетична платформа
© WWF Ukraine