Gradovi, opštine, škole i NVO učesnici akcije

Gradovi i opštine

Sledeći gradovi i opštine su se do sada priključili ovogodišnjoj akciji, tako što će isključiti javnu ili dekorativnu rasvetu 29. marta 2014. godine, od 20:30 do 21:30, na sledećim lokacijama i objektima.

Beograd:

Trg Republike
Studentski park
Stari dvor
Dom Narodne skupštine
Kalemegdanska tvrđava
Spomenik Pobedinku
Spomenik knezu Mihailu (Trg Republike)
Kula Nebojša
Hram Svetog Save
Crkve Svetog Marka i Ruska
Etnografski muzej
Muzej Nikole Tesle
Most na Adi
Brankov most
Novi železnički most
Stari savski most
Konak Kneginje Ljubice
Palata Albanija
Gradska opština Savski venac
Poslovni prostor Savski venac
Opštinska zgrada Savski venac
Dečji kulturni centar „Majdan“ Savski venac
Narodno pozoriste
Narodni muzej
Univerzitet u Beogradu - Rektorat
Univerzitet umetnosti u Beogradu
Univerzitet Singidunum
Univerzitet Metropolitan
Univerzitet Megatrend
Univerzitet Union
Univerzitet Union Nikola Tesla
Zadužbina Ilije M. Kolarca
Prirodno-matematički fakultet
Filološki fakultet
Filozofski fakultet
Pravni fakultet
Zgrada predsedništva
Zgrada vlade
Zgrada Doma Narodne Skupštine
Zgrada pravosudnih organa
Zgrada ministarstava
Zgrada Ministarstva finansija
Zgrada Ministarstva ekonomije i regionalnog razvoja
Zgrada Vrhovnog saveta sudstva
Zgrada republičkih organa uprave
Zgrada Ministarstva rudarstva i energetike
Palata na Novom Beogradu
Zgrada republičkih organa uprave, Omladinskih brigada br. 1
Zgrada republičkih organa uprave, Dečanska br. 8

Upravna zgrada Opštine Vračar
Opština Rakovica
MZ Veliki Mokri Lug


SAVSKI VENAC
Gradska opština Savski venac, Kneza Miloša 69
Poslovni prostor opstine Savski venac, Kneza Miloša 99
Biznis centar GO Savski venac, Kneza Miloša 47
Mesna zajednica« Zeleni venac », Pop Lukina br.17
Mesna zajednica « Gavrilo Princip », Gavrila Principa br.44a
Mesna zajednica « Slobodan Penezić-Krcun », Dr.Aleksandra Kostića br.15
Mesna zajednica « Zapadni Vračar », Svetozara Markovića br.79
Mesna zajednica « Stevan Filipović », Stevana Filipovića br.28a
Mesna zajednica « Vojvoda Mišić », Dinarska br.14,
Mesna zajednica « Topčidersko brdo-Senjak », Vase Pelagića br.54
Mesna zajednica « 4.juli », Milenka Vesnića br.3
Mesna zajednica «Dedinje», Bulevar Kneza Aleksandra Karađorđevića 29
Dečji kulturni centar "Majdan", Kozjačka 3-5
JASLE I VRTIĆ SVETA PETKA,Topčiderski venac 1
JASLE I VRTIĆ PČELICA, Senjačka 46
JASLE I VRTIĆ KRALJ PETAR PRVI,Vladete Kovačevića 1a
JASLE I VRTIĆ KRALJICA MARIJA, Miloša Pocerca 6-8
VRTIĆ ANĐELAK, Birčaninova 18a
JASLE I VRTIĆ CARICA MILICA, Milana Tepića 16
VRTIĆ DUGA, Ljutice Bogdana 2
VRTIĆ PRINCEZA OLIVERA,Gavrila Principa 65
VRTIĆ I JASLE GROFICA OLGA,Užička 18
JASLE I VRTIĆ JELENA ANŽUJSKA, Višegradska 27
POD Teatar, Mladena Stojanovića 1a
INTERNATIONAL NURSERY SCHOOL BELGRADE, Temišvarska 2, Senjak
OŠ „VOJVODA RADOMIR PUTNIK“, Boška Petrovića br.6
UGOSTITELJSKO-TURISTIČKA ŠKOLA, Jug Bogdanova br.28
Uduženje građana Beogradski ekološki centar

Gradovi i opštine širom Srbije

Sledeći gradovi i opštine su navedeni po abecednom redu:

1. Alibunar
Zgrаdа Opštine Alibunar u Alibunaru
Zgrаdа Skupštine opštine Alibunаr,
Mesne zаjednice u svim nаseljimа opštine
Biblioteke u Alibunаru, Bаnаtskom Kаrlovcu i Vlаdimirovcu

2. Aranđelovac
Dekorativnu rasveta na zgradi Opstine, kao i u parku Bukovičke Banje

3. Bač

4. Bačka Topola
Rimokatolička crkva
Autobuska stanica
Pozorišni klub Izlog ideja

5. Bački Monoštor
Zgrada Mesne zajednice
Dom kulture
Centar građanskih aktivnosti
OŠ „22. Oktobar“

6. Bački Petrovac
Osvetljnje u dve glavne ulice
Svetla na igralištima

7. Bajina Bašta
Rasveta na Gradskom Trgu

8. Batočina
Ulična rasveta

9. Bečej
Kafići: "Penny Lane", „Debeli zmaj“, "Tata Brada", "Club 4", "Panorama",
Rasveta u centru grada

10. Bela Crkva
Glavni gradski park
Gradska pijaca
Opštinska uprava
Muzej, arhiv, biblioteka,
Gimnazija „Jovan Cvijić“
Tehnička škola “Sava Munćan“
Osnovna škola „Žarko Zrenjanin“

11. Beočin
Dekorativno svetlo na zgradi SO Beočin
Naselje Cara Dušana
Naselje Kralja Petra I
Naselje Stara Planta

12. Beška
Dom kulture
Zgrada Mesne zajednice

13. Bor
Studentski dom
Studentski centar
Zgrada opštine
Glavna ulica

14. Crepaja
OŠ “Sava Žebeljan”
JKP Rad
Mesna zajednica Crepaja

15. Čačak
Gradski park
Gradski trg
Gradsko šetalište
Ulica Župana Stracimira
Ulica Kuželjeva
JKP Parking servis Čačak
JP Gradac Čačak
OŠ “Milica Pavlović”
OŠ „Sveti Sava“

16. Čajetina
Javna rasveta
"Kulturno sportski centar Čajetina"
KJP "Zlatibor", Zlatibor
JKP "Vodovod"
Turistička organizacija "Zlatibor" Zlatibor
Biblioteka "Ljubiša R. Đenić"
Predškolska ustanova "Radost"
"Zlatiborski eko agrar" d.o.o.
OŠ "Dimitrije Tucović"
OCD "E-zona", Zlatibor
OCD "Zlatni bor"

17. Ćićevac
Kulturno-istorijski spomenik “Kula Todora od Stalaća”
Javna rasveta

18. Debeljača
OŠ “Moša Pijade”
Dom kulture Debeljača
JKP 4.oktobar
MZ Debeljača

19. Dimitrovgrad
Redukovano svetlo u glavnoj ulici (Balkanska ulica)

20. Dolovo
Ulična rasveta u selu

21. Donji Milanovac
Javna rasveta u parku i duz setalista na obali Dunava
Zgrada NP „Đerdap“

22. Erdevik
Rasveta ispred OŠ „Sveti Šumanović“
Rasveta u selu Erdevik

23. Feketić
OŠ „Nikola Đurković“

24. Gornji Milanovac
Rasveta u centru grada

25. Grabovac
OŠ „Grabovac“

26. Idvor
OŠ “Mihajlo Pupin”
Dom kulture Idvor
MZ Idvor

27. Ivanjica
Javna rasveta u ulicama u centralnom delu grada

28. Jarkovac
OŠ „Nikola Đurković“
Svetosavska ulica

29. Kikinda
Rasveta u pesackoj zoni Gradskog trga

30. Kostolac
Ulica Bože Dimitrijevića
Ulica Prvomajska (uključujući i most)

31. Koceljeva
Crkva u naselju Koceljeva
Nemanjina ulica
Ulica VI Lička
Karađorđeva ulica
Dušanova ulica
Dositejeva ulica
Ulica Jovana Cvijića
Produžetak ulice VI Ličke prema M. Bošnjaku
MZ Draginje celokupna javna rasveta

32. Kovačica
Zgrada opštine Kovačica
OŠ “Mlada Pokoljenja”
Gimnazija “Mihajlo Pupin”
Predškolska ustanova Kolibri
Dom kulture Kovačica
Opštinska biblioteka
JKP Naš Stan
JKP Elan
MZ Kovačica
RTV OK Kovačica

33. Kovin
Javna rasveta u ulici Trg oslobođenja - oko Doma kulture, centralni gradski trg

34. Kragujevac
Veliki Park
Ulično osvetljenje u pešačkoj zoni

35. Kraljevo
Javna rasveta na centralnom trgu na platou ispred KC Ribnica

36. Kruševac
Javna rasveta u ulicama u centralnom delu grada
Planinarski dom na Jastrepcu

37. Kučevo
Zgrada opštine Kučevo
Dom kulture
JKP Kučevo

38. Lazarevac
Glavna ulica
Pešačka zona

39. Lepenac
Rasveta u selu

40. Leskovac
Zgrada Skupštine grada
Kulturni centar grada
Zgrada „Osmospratnica“ – sedište Gradskih uprava
Glavna gradska ulica - Bulevar Oslobođenja
Centralni gradski park
Svi gradski trgovi

41. Majdanpek
Javna rasveta u gradskom parku

42. Medveđa
Dekorativna rasveta na javnim objektima
Ulična rasveta na gradskom trgu

43. Mladenovac
Gradski park sa delom Ulice kralja Aleksandra Obrenovića (od Crkvene ulice do Ulice Nikole Pašića)
Gradski trg

44. Nadalj
Dečiji vrtić "Bubamara"
Zgrada mesne zajednice
Rasveta u SUR Chill out

45. Novi Sad
Gradska kuća- dekorativno osvetljenje
Zgrade na Trgu slobode – dekorativno osvetljenje
Srpsko Narodno Pozorište – dekorativno osvetljenje
Pozorišni trg - dekorativno osvetljenje
Petrovaradinska tvrđava
Rimokatolička crkva „Imena Marijina“
Most „Duga“

46. Nova Pazova
Ulično osvetljenje

47. Novi Pazar
Centar grada, Opština, škole
Trafo-stanica “Kosovo”(ul. 28.Novembar, ul. Miodraga Jovanovića),
Trafo-stanica “Hotel”(ul. Rifata Burdžovića, ul. 37.Sandžačke brigade),
Trafo-stanica “Samald comerc”(Pešačka zona, ul. Avnoj-a).

48. Niš
Tvrđava
Tvrđavski most
Banovina
Narodno pozorište
Trg Kralja Milana
GO Medijana
Zgrada Poslovno usluznog centra GO Medijana
Ul. Kotorska, Živorada Kostića-Moravca, Zvornička
Dom kulture, Donja Toponica
Zgrada Uprave Gradske opštine Crveni Krst
Zgrada kancelarije za razvoj MSP-a i preduzetništva
Zgrada uslužnog centra Gradske opštine Crveni Krst

49. Odžaci
Rasveta ispred sedišta Ekološkog pokreta Odžaka
Rasveta ispred opštine

50. Opovo

51. Pančevo
Zgrada Gradske uprave grada Pančeva
Sportsko rekreativni centar "Mladost", JKP "Mladost" Pančevo
JKP „Grejanje“ Pančevo, obe toplane Kotež i Sodara kao i u upravnoj zgradi
Elektrotehnička škola "Nikola Tesla", Pančevo
Gimnazija "Uroš Predić", Pančevo
Zgrada Gradske stambene agencije Pančevo
Zgrada Doma Kulture, Omonjica
Zgrada Mesne zajednice "Ivanovo"
Zgrada Mesne zajednice „Kačarevo“
MZ Banatski Brestovac, ulica Prvog maja

52. Paraćin
Zgrada opštinske uprave
Kulturni centar
Zavičajni muzej

53. Padina
OŠ “Maršal Tito”
Dom kulture Padina
JKP Padina
MZ Padina

54. Pećinci

55. Pirot
Opštinska uprava Pirot
OŠ „Vuk Karadžić“
OŠ „Dušan Radović“
OŠ „8 septembar“
OŠ „Sveti Sava“
Predškolska ustanova „Čika Jova Zmaj“
Gimnazija
Tehnička škola
Ekonomska škola
Mlekarska škola
Srednja stručna škola
ŠOSO Mladost

56. Plandište
Centar naselja
Fasadna rasveta na zgradi Opštine

57. Požarevac
Gradska uprava grada Požarevca
Ekonomsko trgovinska škola
JRDP Radio Požarevac
Gradska opština Kostolac
ZZJZ Požarevac
Ustanova Centar za kulturu
JP Direkcija za izgradnju grada Požarevca
Dečiji vrtić “Ljubica Vrebalov”
JKP Komunalne službe
Sportski centar
Fondacija galerije Milene Pavlović Barili “Milenin dom”
OŠ "Desanka Maksimović"
OŠ “Dositej Obradović”
JKP Vodovod i kanalizacija
Politehnička škola
Istorijski arhiv
Poljoprivredna škola sa domom učenika “Sonja Marinković”
NIPD Reč naroda
JP Toplifikacija
Seoske mesne zajednica (25)
Gradske mesne zajednice (12)

58. Pranjani
Ulično osvetljenje u varošici

59. Prokuplje
Centar grada i šetalište
Svi lokali koji se nalaze u centru grada i na šetalištu
Prilazi gradu iz pravca Kuršumlije,Žitorađe i Niša
Park u centru grada
Zgrada opštine Prokuplje i okolni park
Zgrada Suda
Sve osnovne i srednje škole u gradu
Obdanište
Institucije koje se bave kulturom: Muzej Toplice,Galerija ,,Boža Ilić“, Dom Kulture, Biblioteka

60. Rača
Dekorativna rasveta na verskim objektima, etno kompleksu, sportskim igralištima

61. Samoš
OŠ “Lukrecija Ankuc”
Dom kulture
MZ Samoš

62. Senta
Javna rasveta u centralnom parku naselja Senta

63. Sombor
Rasveta na Glavnoj ulici, Županiji i Gradskoj kući
OŠ „Nikola Vukićević“, Sombor

64. Srbobran
Prostor parkinga oko takozvanog "žutog bunara"
Javna rasveta oko hotela „Elan“ i sportske hale

65. Sremski Karlovci
Saborna crkva
Patrijaršijski dvor
Bogoslovija
Katolička crkva
Gimnazija
Magistrat
SRC „Dvorska bašta“
Objekat “Vidikovac”

66. Stara Pazova
Ulično osvetljenje u naseljima Stara i Nova Pazova
Redukcija dekorativnog osvetljenja u svim naseljima

67. Subotica
Gradska Kuća
Biblioteka
MZ Peščara, MZ Kelebija, MZ Zorka, MZ Dudova šuma, MZ Novo selo

68. Surdulica
Osnovna škola „JJ Zmaj“
Osnovna škola „Vuk Karadžić“
Tehnička škola „Nikola Tesla“
Poljoprivredno-šumarska škola „Josif Pančić”
Gadska ulicna rasveta i park
Rasveta u ulicama Tome Ivanović, Jugoslovenska, Surduličkih Mučenika
Gradski trg

69. Šid
Javna rasveta u glavnoj ulici u Šidu
Centar mesne zajednice Batrovci

70. Trešnjevac
Ulice Tito Maršala, Grobljanska i Horvat Janoša

71. Trstenik
Osvetljenje fasade Opštine
Osvetljenje fasade Crkve i fasade zvonika

72. Tomaševac
Dekorativna rasveta u centru naselja

73. Tutin
Rasveta na Gradskom trgu

74. Uzdin
OŠ “Sveti Georgije”
Dom kulture
JKP Banat
MZ Uzdin

75. Užice
Reflektori na Starom gradu
Dekorativna rasveta na Gradskoj kući

76. Vajska
Javna Rasveta u selu

77. Valjevo
Gradski muzej
Trg Desanke Maksimović
Prostor, plato Doma kulture
Plato u okruženju Trgovinskog suda i spomenika proti Mateji Nenadoviću
Pešaćka zona u centru grada BID zona
Zgrada gradske uprave Valjevo

78. Varvarin
Ulična rasveta
Kancelarija za malde
Dom kulture
Kafići u centru

79. Veliko Gradište
Biblioteka “Vuk Karadžić”
Kulturni centar Veliko Gradište
Narodni muzej Veliko Gradište
Dekorativna rasveta na Opštini, Sudu, Crkvi, školi, spomenicima, javnim preduzećima i ustanovama

80. Vladimirci
Ulična rasveta

81. Vranje
Rasveta na Trgu Staniše Stošića
Pešačka zonu u ulici K. S. Prvovenčanog
Prilaz gradu Vranju (Radnička ulica)
„Caffe Infinity Time“

82. Vrbas
Rasveta u centru grada

83. Vršac
Zgrada opštine Vršac
Svetosavski trg
Ulica Dvorska
Deo Bulevara Žarka Zrenjanina
Hotel Srbija
Katedrala

84. Zaječar
Best radio
Best televizija
Fakultet za menadžment
Gimnazija Zaječar
Gradska uprava
Gradski trg – Koncert akustične muzike
Jazz cafe 019 – Koncert akustične muzike uz sveće
OŠ „Desanka Maksimović“
OŠ „Đura Jakšić“
OŠ „Hajduk Veljko“
OŠ „Ljuba Nešić“
OŠ „Ljubica Radosavljević - Nada“
Policijska uprava
Radio Magnum
Republički fond za penzijsko i invalidsko osiguranje filijala Zaječar
Republički fond za zdravstveno osiguranje filijala Zaječar
Srednja ekonomsko-trgovinska škola
Srednja medicinska škola
Srednja tehnička škola
Škola za osnovno muzičko obrazovanje „Stevan Mokranjac“
Televizija Fira
Televizija Istok
Udruženje rekreativnih ribolovaca „Ribolovac“
Vatrogasno-spasilački bataljon
Zdravstveni centar Zaječar - Infektivno odeljenje

85. Zrenjanin
Gradska uprava grada Zrenjanina
Narodna biblioteka „Žarko Zrenjanin“
Narodno pozorište„Toša Jovanović“
Narodni muzej
Pravoslavna crkva
Rimokatolička crkva
OŠ „2 Oktobar“
Prostor „AKCIJA“

86. Žabari
Zgrada opštinske uprave
Osvetljenje spomenika u čast Vojislava Ilića Mlađeg
Predškolska ustanova „Moravski cvet“
Turistička organizacija opštine Žabari
Centar za kulturu opštine Žabari
Narodna biblioteka "Prof. dr Aleksandar Ivić“,
Zgrada Pošte,
Centar za socijalni rad

Škole

Sat za našu planetu 2014 podržao je veliki broj škola širom Srbije. Prijavile su se:

1. Dečiji vrtić "Bubamara", Nadalj
2. Ekonomsko-trgovinska škola ’’Vuk Karadžić’’, Stara Pazova
3. Ekonomska škola "Nada Dimić”, Zemun
4. Fakultet za menadžment, Zaječar
5. Gimnazija „9. Maj“, Niš – mešoviti hor
6. Gimnazija, Bečej
7. Gimnazija "Branko Radičević", Stara Pazova
8. Gimnazija “Jan Kolar” sa domom učenika, Bački petrovac
9. Gimnazija, Novi Kneževac
10. Gimnazija „Svetozar Marković“, Novi Sad
11. Gimnazija „Vuk Karadžić“, Loznica
12. Gimnazija, Zaječar
13. Gimnazija i ekonomska škola "Branko Radičević", Kovin
14. Gimnazija i ekonomska škola „Svetozar Miletić“, Srbobran
15. Grupa Mašta, OŠ „Milosav Stiković“, Prijepolje
16. Mašinska škola „Pančevo“, Pančevo
17. Ogledna osnovna škola „Adi Endre“, Mali Iđoš
18. OŠ „1. Oktobar“, Botoš
19. OŠ „2. Oktobar“, Zrenjanin
20. OŠ “22. Oktobar”, Bački Monoštor
21. OŠ "Aleksa Šantić", Vajska
22. OŠ ’’Bora Radić’’, Bavanište
23. OŠ "Borislav Pekić", Beograd
24. OŠ "Boško Palkovljević Pinki", Batajnica
25. OŠ "Branko Radičević", Bujanovac
26. OŠ “Branko Radičević”, Golubac
27. OŠ „Branko Radičević“, Novi Sad
28. OŠ „Branko Radičević“, Odžaci
29. OŠ „Braća Grulović“, Beška
30. OŠ „Braća Novakov“, Silbaš
31. OŠ "Bratstvo-jedinstvo", Banatska Topola
32. OŠ "Bratstvo-jedinstvo", Vrbas
33. OŠ "Danilo Zelenović", Sirig
34. OŠ ,,Desanka Maksimović", Kovin
35. OŠ "Desanka Maksimović", Požarevac
36. OŠ „Desanka Maksimović“, Zaječar
37. OŠ “Dimitrije Tucović”, Čajetina
38. OŠ „Dositej Obradović“, Opovo
39. OŠ „Dr Boško Vrebalov“, Melenci
40. OŠ “Dragan Lukić”, Novi Beograd
41. OŠ "Drinka Pavlović", Beograd
42. OŠ "Dule Karaklajić", Lazarevac
43. OŠ "Dušan Jerković", Banatski Karlovac
44. OŠ „Đorđe Natošević“, Novi Sad
45. OŠ „Đura Jakšić“, Kovin
46. OŠ „Đura Jakšić“, Zaječar
47. OŠ ’’Đura Filipović’’, Pločica
48. OŠ „Gligorije Popov“, Rusko selo
49. OŠ „Grabovac“, Grabovac
50. OŠ „Hajduk Veljko“, Zaječar
51. OŠ „Ivan Gundulić“, Novi Sad
52. OŠ "Ivo Andrić", Beograd
53. OŠ „Ivo Andrić“, Pranjani
54. OŠ „Ivo Lola Ribar“, Novi Sad
55. OŠ „Jan Čajak“, Bački Petrovac
56. OŠ „Jovan Jovanović Zmaj“, Kovin
57. OŠ „Jovan Jovanović Zmaj“ - Biološka sekcija "Pužići", Srbobran
58. OŠ „Jovan Popović", Čoka
59. OŠ „Jovan Cvijić“, Beograd
60. OŠ "Jovan Šerbanović", Ranovac
61. OŠ "Jožef Atila", Novi Sad
62. OŠ „Knez Lazar“, Lazarevac
63. OŠ „Knez Sima Marković“, Veliki Borak
64. OŠ „Kosta Trifković“, Novi Sad
65. OŠ „Ljuba Nešić“, Zaječar
66. OŠ „Ljubica Radosavljević - Nada“, Zaječar
67. OŠ „Majšanski Put“, Subotica
68. OŠ „Matko Vuković“, Subotica
69. OŠ "Mića Stanojlović", Koceljeva
70. OŠ „Milica Pavlović“, Čačak
71. OŠ "Milivoj Omorac", Iđoš
72. OŠ „Miloš Crnjanski“, Novi Sad
73. OŠ „Mladost“, Tomaševac
74. OŠ "Momčilo Nastasijević", Gornji Milanovac
75. OŠ „Nikola Đurković“, Feketić
76. OŠ „Nikola Tesla“, Novi Sad
77. OŠ „Nikola Vukićević“, Sombor
78. OŠ "Olga Milošević", Smederevska Palanka
79. OŠ "Paja Marganović", Deliblato
80. OŠ „Petefi Šandor“, Bečej
81. OŠ „Petefi Šandor“, Novi Sad
82. OŠ „Petar Kočić“, Banatski Despotovac
83. OŠ ,,Predrag Kožić'', Dubovac
84. OŠ „Radivoj Popović“, Zemun
85. OŠ "Sava Maksimović", Mramorak
86. OŠ "Sava Šumanović", Erdevik
87. OŠ „Sečenji Ištvan“, Subotica
88. OŠ "Servo Mihalj", Zrenjanin
89. OŠ „Sestre Ilić“, Valjevo
90. OŠ „Sever Đurkić“, Bečej
91. OŠ "Simeon Aranički", Stara Pazova
92. OŠ „Sonja Marinković“, Novi Sad
93. OŠ "Sonja Marinković", Subotica
94. OŠ „Stevan Sinđelić“, Beograd
95. OŠ ”Stevan Sremac” I.O. “11. novembar“, Senta
96. OŠ “Sveti Georgije“, Uzdin
97. OŠ „Sveti Sava“, Čačak
98. OŠ “Sveti Sava“, Subotica
99. OŠ „Svetozar Marković“, Bečej
100. OŠ „Šamu Mihalj“ Bečej
101. OŠ "Takovski ustanak", Takovo
102. OŠ "Veljko Đuričin", Jarkovac
103. OŠ "Vera Miščević", Belegiš
104. OŠ “Vladimir Nazor“, Đurđin
105. OŠ “Vladislav Petković Dis”, Beograd
106. OŠ “Vladislav Ribnikar”, Beograd
107. OŠ "Vuk Karadžić", Donji Milanovac
108. OŠ „Vuk Karadzić", Crvenka
109. OŠ „Vuk Karadžić“, Novi Sad
110. OŠ “Vuk Karadžić”, Zrenjanin
111. OŠ "Zmaj Jova Jovanović", Beograd
112. OŠ „Žarko Zrenjanin Uča“, Nadalj
113. OŠ „Žarko Zrenjanin“, Novi Sad
114. OŠ „Žarko Zrenjanin“, Skorenovac
115. OŠ "Žarko Zrenjanin", Zrenjanin
116. Predškolska ustanova „Dragoljub Udicki“, Kikinda
117. Predškolska ustanova "Kolibri", Bač
118. Predškolska ustanova “Kolibri”, Čačak
119. Predškolska ustanova „Radost“, Čajetina
120. Prehrambeno ugostiteljska skola, Čačak
121. Poljoprivredna škola "Šumatovac", Aleksinac
122. Srednja ekonomska škola , Sombor
123. Srednja ekonomsko-trgovinska škola, Zaječar
124. Srednja Hemijsko-tehnološka škola „Božidar Đorđević Kukar“, Leskovac
125. Srednja mašinska škola, Novi Sad
126. Srednja medicinska škola, Zaječar
127. Srednja stručna škola „Vasa Pelagić“, Kovin
128. Srednja tehnička škola, Zaječar
129. Srednja škola za ekonomiju, pravo i administraciju, Beograd
130. SSŠ “Branko Radičević”, Ruma
131. STŠ “Milenko Brzak Uča”, Ruma
132. Studentska Asocijacja Fakulteta Tehničkih nauka (SAFTN), Novi Sad
133. Škola za osnovno muzičko obrazovanje „Stevan Mokranjac“, Zaječar
134. Tehnička škola "Ivan Sarić", Subotica
135. Tehnička škola sa domom učenika, Apatin
136. Tehnička škola GSP, Beograd
137. Trgovinsko-ugostitenjska škola, Leskovac
138. Univerzitet u Nišu - studentski parlament, Niš
139. Vrtić "Sanda Marjanović", Subotica

Organizacije civilnog društva

Samo zajedno možemo da promenimo stvari. Ove godine, u Sat za našu planetu su se priključile sledeće organizacije civilnog društva:

1. 33. skautski odred "Sveti Gerard", Bačka Topola
2. AD “Univerzum“, Bačka Palanka
3. Arhus centar, Subotica
4. AS Centar za osnaživanje mladih osoba koje žive sa HIV-om i AIDS-om, Beograd
5. Asocijacija Duga, Šabac
6. BID zona, Valjevo
7. Capoeira Angola Center Srbija, Beograd
8. CEKOR, Subotica
9. Centar za orijentaciju društva, Beograd
10. Centar za unapređenje životne sredine, Beograd
11. Crveni krst Srbije
12. Crveni krst Bela Crkva
13. Crveni krst Kikinda
14. Crveni krst Vladimirci
15. Društvo istraživača ‚‚Vladimir Mandić Manda'' , Valjevo
16. Društvo mladih istraživača, Bor
17. GM EKO Balans, Gornji Milanovac
18. Ekoklub ''PANGEA'', Kraljevo
19. Ekološka organizacija “Avalon”, Vršac
20. Ekolosko drustvo “Arkus”, Bačka Topola
21. Ekološko društvo Obršina, Lazarevac
22. Ekološki pokret Beška, Beška
23. Ekološki pokret “Dunav”, Belegiš
24. Ekološki pokret Ibar, Kraljevo
25. Ekološki pokret, Lazarevc
26. Ekoloski pokret, Odžaci
27. Ekološki pokret, Vrbas
28. Ekolosko Istrazivacko drustvo “Mladen Karaman“, Kragujevac
29. Ekološko udruženje građana “Arenaria”, Bela Crkva
30. Ekološko udruženje fanovi kampova, Kragujevac
31. Entuzijasti Kučeva, Kučevo
32. FFC-Film Fan Club, Sokobanja
33. Kancelarija Ci-Fi, Senta
34. Kancelarija za životnu sredinu opštine Bor
35. Kancelarija za mlade, Bečej
36. Kancelarija za mlade, Bela Crkva
37. Kancelarija za mlade, Kragujevac
38. Kancelarija za mlade, Novi Pazar
39. Kancelarija za mlade, Subotica,
40. Kancelarija za mlade, Varvarin
41. Kancelarija za mlade, Zaječar
42. Kancelarija za mlade Odeljenja za društvene delatnosti GU Kruševac
43. Klimatski forum
44. Kraljevsko akademsko prirodnjačko društvo ''BALKAN'', Kraljevo
45. Mladi istraživači Srbije, Beograd
46. Neformalna grupa mladih Lepenac, Lepenac
47. Odred izviđača „Car Lazar“, Kruševac
48. Odred izviđača „Josif Pančić“, Niš
49. Odred izviđača "Lola", Niš
50. Odred izviđača „Vasa Čarapić“, Beograd
51. Odred Izviđača „Radomir Jovanović-Čoče“, Bor
52. Odred izviđača „Žarko Zrenjanin-Uča”, Bela Crkva
53. PAOR-Panonska aktivistička organizacija, Zrenjanin
54. Pokret za zaštitu i negovanje reke Bosut, Batrovci
55. Pozorišni Klub Izlog Ideja, Bačka Topola
56. Udruženje "AgroLogistic", Dolovo
57. Udruženje "AŠC", Subotica
58. Udruženje „EkoEnergija“, Kragujevac
59. Udruženje “Eko-ekologično”, Deč
60. Udruženje „Eko zona Kovin“, Kovin
61. Udruženje „Duša“, Beograd
62. Udruženje “Gornja Jablanica – GOJA”, Medveđa
63. Udruženje „Hestija“, Beograd
64. Udruženje "Idejnet klub", Kruševac
65. Udruženje "Origo", Bačka Topola
66. Udruženje “PhotoWalkers”, Subotica
67. Udruženje „Prostor“, Niš
68. Udruženje „Refugijum“, Novi Sad
69. Udruženje "Romsko-srpsko prijateljstvo STABLO", Kragujevac
70. Udruženje „Svetlost“, Šabac
71. Udruženje „Tamiški eko-pokret“, Tomaševac
72. Udruženje "Za naše Vranje", Vranje
73. Udruženje “Zeleni krug”, Vršac
74. Udruženje građana “Centar za održivi razvoj C.O.R.E.”, Novi Sad
75. Udruženje građana „Čukarica-oaza Beograda“, Beograd
76. Udruženje građana „E-zona“, Čajetina
77. Udruženje građana „Ekobečej“, Bečej
78. Udruženje građana „Eco family“, Novi Pazar
79. Udruženje građana “Ekološki pokret“, Šid
80. Udruženje građana “Grupa Kobra”, Niš
81. Udruženje građana “Podunav”, Bački Monoštor
82. Udruženje građana "Ruža na Begeju", Zrenjanin
83. Udruženje građana “Tačka susretanja”, Vršac
84. Udruženje građana „Ulice za bicikliste“, Beograd
85. Udruženje građana „Zdrava planeta“, Leskovac
86. Udruženje građana „Zlatni bor“, Čajetina
87. Udruženje ljubitelja prirode „DIVLJINA“, Kladovo
88. Udruženje za zaštitu gradske i prirodne sredine „Locator“, Senta
89. Udruženje za zaštitu životne sredine „Zeleno oko”, Trešnjevac
90. Uprava Studentskog centra, studentske organizacije, Bor
91. Volonterski centar Čoka, Čoka
92. Volonterski resur centar, Kragujevac
93. Zelena ekološka partija - Zeleni, Šid

U Sat za našu planetu su se uključili i:
1. Biblioteka “Ljubiša R. Đenić”, Čajetina
2. “Caffe Infinity Time“, Vranje
3. Centar za Kulturu, Kladovo
4. Dečiji hor „Kolibri“, Beograd
5. DK Centar, Beograd
6. Etno ansambl “Zone”, Niš
7. Fotoklub Caribrod, Dimitrovgrad
8. Kafe „MiS7“, Kovin
9. Kafe „Rock Kabare“, Kovin
10. Klub „Aktivni mladi“, Srbobran
11. Klub „Maršalat“, Zrenjanin
12. Plesni klub “Havana”, Niš
13. “Sambansa”, perkusionisti Novi Sad
14. “Son de Mar”, Rok bend Niš
15. STUR ''Taverna Sat'', Novi Sad
16. Sveznalište Parobrod, Beograd
17. Turistička organizacija "Zlatibor", Zlatibor
18. "Zlatiborski eko agrar" d.o.o., Čajetina
19. Ženski Akademski Hor SKC-a, Niš

Kompanije, institucije i zaštićena područja

Podršku akciji "Sat za našu planetu" su pružili i:

1. 24Sata
2. Arena Cineplex, Novi Sad
3. Ball Packaging, Beograd
4. Banca Intesa, Beograd
5. Beogas
6. Big Blue Print
7. Canon
8. Chapter4
9. Coca-Cola Sistem
10. Cineplexx
11. Delhaize Serbia
12. Diamond Heads
13. Dnevni list Danas
14. DM
15. Eltec Petrol
16. Hotel Hayat Regency Belgrade, Beograd
17. Hotel Moskva, Beograd
18. Kompanija Tuck Vision
19. Loudworks
20. Medija centar
21. Medijska agencija Beta
22. Mondo
23. Nadlanu.com
24. Nedeljnik
25. Ninamedia
26. Petrol
27. Radio TRI
28. Restoran Homa
29. RTS
30. Siemens d.o.o.
31. Stalna konferencija gradova i opština
32. Telenor
33. Tetrapak
34. TC “Delta City”
35. Trident Media Group
36. UK Parobrod
37. Vojvođanska Banka, Novi Sad
38. Železnice Srbije
39. Beogradsko dramsko pozorište


Zaštićena područja:

1. Nacionalni park "Đerdap"
2. Nacionalni park "Tara"
3. Specijalni Rezervat Prirode "Kraljevac"