Осетрова конференція у Відні: щоб зберегти осетрів, потрібні зусилля всіх країн Європи | WWF
Осетрова конференція у Відні: щоб зберегти осетрів, потрібні зусилля всіх країн Європи

Posted on 10 July 2018

Зараз або ніколи 🐟
Критичний стан популяцій восьми видів осетрових об'єднав фахівців-осетрознавців на Європейській осетровій конференції 9-10 липня у Відні, Австрія. Метою заходу, організованого Урядом Австрії у рамках президії у ЄС та Міжнародною комісією із захисту річки Дунай (ICPDR), стала розробка заходів співпраці й координації між європейськими й сусідніми державами, необхідних для збереження осетрів.

WWF співпрацює з Всесвітнім товариством охорони осетрових риб (WSCS) - глобальною мережею вчених-осетрознавців - з метою створення нового Загальноєвропейського плану дій зі збереження осетрів. Він буде представлений на розгляд Бернської конвенції (Конвенція про охорону дикої флори та фауни і природних середовищ існування в Європі) та слугуватиме основою для всіх країн поширення осетрових в Європі.

“Осетрові були свідками підйому та падіння європейських імперій, та вони не зважають на національні кордони, які ділять їхні давні міграційні шляхи. Вони є прекрасним символом необхідності міжнародного співробітництва: одна держава не здатна захистити їх без зусиль своїх сусідів“, - зазначила Беата Штібел, координаторка стратегії збереження осетрових WWF.

Наразі завдяки фінансуванню ЄС, у Європі реалізуються два проекти - LIFE Sterlet (ЖИТТЯ стерляді) в Австрії та LIFE for Danube Sturgeons (ЖИТТЯ дунайським осетровим) в шести країнах басейну Дунаю - Німеччині, Австрії, Сербії, Болгарії, Румунії та Україні, а також низка інших проектів.

До конференції приєдналися офіційні представники всіх країн Дунайського басейну, експерти з Європи, США, Канади. Україну на цій конференції представив Віктор Клід, директор Департаменту екомережі та природно-заповідного фонду Мінприроди.

“Зберегти диких осетрів в Україні складно, але реально. Тут ми бачимо, що проблеми охорони осетрів в Україні не унікальні, тож за наявності політичної волі в країні, ми матимемо все необхідне, щоб приєднатися до європейських зусиль на відповідному рівні.” - сказала Наталія Гозак, координаторка напряму “Дика природа” та проекту WWF “ЖИТТЯ дунайським осетровим” в Україні.

Справа збереження осетрових потребує:
  • Запобігання браконьєрству та незаконній торгівлі дикою чорною ікрою й продуктами осетрових за допомогою ефективних правоохоронних органів;
  • Впровадження програм розведення й збереження місцевих осетрових на межі вимирання у контрольованих умовах;
  • Забезпечення можливості міграції від моря і вздовж ключових річок. Найбільшою перешкодою на Дунаї залишається відсутність рибоходу на греблі ділянки “Залізні ворота”.
  • Захисту важливих осетрових оселищ від подальшого погіршення, а також запобігання будівництву судноплавних каналів або днопоглиблювальних  робіт на цих оселищах.
Європейська осетрова конференція, Відень
© WWF Ukraine
Критичний стан популяцій восьми видів осетрових об'єднав фахівців-осетрознавців на Європейській осетровій конференції 9-10 липня.
© Hartmut Jungius