Рибний закон чи закон для риб: у Києві поговорили як законодавчо допомогти збереженню осетрових | WWF
Рибний закон чи закон для риб: у Києві поговорили як законодавчо допомогти збереженню осетрових

Posted on 11 May 2018

10 травня у Києві відбувся спеціальний круглий стіл 🐟.
Чи допомагає нині законодавство України збереженню рідкісних червонокнижних осетрових риб? Якщо ні, то що потрібно змінити у чинному законодавстві? Про це 10 травня за ініціативи Всесвітнього фонду природи WWF в Україні більше 30 експертів із провідних державних управлінських та наукових органів, міжнародних проектів та громадських організацій говорили у Києві на круглому столі “Національне законодавство щодо охорони, розведення, торгівлі осетровими рибами в Україні і можливості його вдосконалення”.

Перед подією фахівці WWF у співпраці з юристами провели дослідження національного законодавства та системи державного управління у чотирьох основних сферах, де зосереджені загрози (і можливості) для виживання осетрових риб:
  • охорона природних популяцій;
  • вирощування в аквакультурі;
  • торгівля на внутрішньому ринку України;
  • міжнародна торгівля продукцією осетроподібних.
Сформовані за результатами дослідження пропозиції фонду були представлені на заході.

Круглий стіл дав змогу не лише представити результати дослідження, але й зібрати найактуальнішу інформацію про стан, проблеми і потреби осетрових в Україні. Крім того, залучені до круглого столі фахівці надали важливі рекомендації щодо подальшого впровадження пропозицій WWF.

“Дослідження та пропозиції до змін законодавства отримали справді високу оцінку від експертів. Для нас дуже важливо було почути їх рекомендації та уточнення. — відзначила координаторка проектів WWF в Україні, зокрема транскордонного проекту “ЖИТТЯ дунайським осетровим” Наталія Гозак. — Ми певні які саме зміни потрібні для забезпечення ефективнішого державного регулювання охорони осетрових. І саме тепер, коли вже частіше ми чуємо скептичні прогнози щодо виживання осетрових риб, як ніколи потрібна політична воля для ефективних зрушень. Сподіваємося, що профільні спеціалісти та управлінці і надалі нас підтримуватимуть. Робота має тривати. Бо хто як не ми, коли як не зараз”.

🐟 Дізнатися більше інформації про збереження дунайських популяцій осетрових риб та проект “ЖИТТЯ дунайським осетровим”.
Перед подією фахівці WWF у співпраці з юристами провели дослідження національного законодавства та системи державного управління у чотирьох основних сферах, де зосереджені загрози (і можливості) для виживання осетрових ри.
© WWF Ukraine/Міла Арсенюк
Круглий стіл дав змогу не лише представити результати дослідження, але й зібрати найактуальнішу інформацію про стан, проблеми і потреби осетрових в Україні.
© WWF Ukraine/Міла Арсенюк
залучені до круглого столі фахівці надали важливі рекомендації щодо подальшого впровадження пропозицій WWF.
© WWF Ukraine/Міла Арсенюк
30 експертів із провідних державних управлінських та наукових органів, міжнародних проектів та громадських організацій взяли участь у воркшопі.
© WWF Ukraine/Міла Арсенюк