Конкурсний відбір фотографій пралісів | WWF
Конкурсний відбір фотографій пралісів

Posted on 04 April 2018

Фонд Міхаеля Суккова запрошує фотографів –​ професійних і аматорів –​​ взяти участь у конкурсному відборі фотографій для друку в ілюстрованому підсумковому ​виданні про українські праліси. 

 
Атвори трьох найкращих фотографій отримають винагороду: 1-е місце – 2500 грн., 2-е місце – 1500 грн., 3-е місце – 1000 грн. Окрім цього автори відібраних фотографій отримають можливість надрукувати свої фотознимки в ілюстрованому виданні про українські праліси та грошову винагороду у розмірі 300 грн. за кожне фото. 

Для участі у відборі потрібно надіслати кольорові та актуальні (не старше 3 років) фотографії пралісів, які відповідають вимогам якості. Один автор може подавати до 20 робіт включно.

Фотоконкурс проводиться лише серед тих фотографій, які зроблені на території визначених  ділянок пралісів Українських Карпат, які були попередньо ідентифіковані Всесвітнім фондом природи. Ознайомитися з переліком ділянок пралісів можна за лінком. Завантажити kmz файл з переліком ділянок пралісів, фотографії яких можуть бути подані на конкурс, для подальшого перегляду у додатку Ґуґл Земля (Google Earth) можна за посиланням


Вимоги до якості фотографій:
  • висока роздільна здатність (не менше ніж 2500 пікселів по більшій стороні); обмежень щодо максимального розмір фотографії немає
  • фотографії зроблено в умовах доброї видимості;
  • панорамний (пейзажний) або детальний (ландшафтний) стиль фотографій;
  • фотографії, виконані у панорамному стилі, повинні відображати загальний вигляд однієї або декількох пралісових ділянок; також на фотографіях не повинні бути зображені люди чи артефакти людської діяльності (будівлі, об`єкти інфраструктури, місця інтенсивного лісокористування);
  • детальний стиль фотографій передбачає зображення на них типових та унікальних рис пралісових ділянок, зокрема деревних та трав`яних видів рослин, мертвої деревини, грибів тощо, у межах запропонованих для конкурсу ділянок пралісів;
  • надіслані фотографії повинні бути у одному із загальноприйнятих електронних форматів (tif, png, jpeg);
  • геотеговані (такі що містять інформацію про географічні координати місця зйомки), або ті, що дають змогу однозначно ідентифікувати місце виконання фотографії.
 
Знімки потрібно надіслати до 15 травня 2018 року на електронну адресу a.smaliychuk@gmail.com з приміткою у назві листа “Фотоконкурс-2018”.

До кожної фотографії потрібно обов’язково додати текстовий файл з коротким описом знімків: час та місце зйомки (геотег), короткий опис того, що зображено. Для фотографій без даних геолокації опис повинен бути особливо детальним. А також додати окремий файл з особистими даними учасника конкурсу (П.І.Б., дата народження, місто, адреса фактичного проживання (повну, з поштовим індексом), контактні телефони та електронну адресу, коротку інформацію про себе).

У відборі розглядатимуться лише ті фотографії, які відповідають вимогам якості і подані з повним переліком документів.

Учасники відбору своєю участю підтверджують та гарантують, що вони є авторами надісланих робіт, мають авторські права на роботи, які беруть участь у фотоконкурсі, не передавали робіт та авторських прав на них іншим особам, окрім організаторів конкурсу, та фактом участі у фотоконкурсі не порушують авторських прав третіх осіб.

У разі виявлення неправдивості наведеної вище інформації про авторські права та недотримання зазначених гарантій, конкурсанти зобов’язані взяти вирішення всіх претензій на себе і відшкодувати організаторам усі можливі збитки, зокрема — втрачену вигоду.

Надіслані на фотоконкурс роботи не рецензуються і не повертаються.

Надсилаючи роботи для участі у фотоконкурсі, автори погоджуються з правом організатора фотоконкурсу на використання узагальнених (неперсоніфікованих) даних про учасників конкурсу у некомерційних цілях.
Надсилаючи роботи для участі у фотоконкурсі, конкурсанти погоджуються з його умовами.
Журі конкурсу, що складається з представників організаторів конкурсу має право визначати переможців на власний розсуд, встановлювати їм винагороди, зокрема й моральне заохочення шляхом подальшої публікації у власних та партнерських виданнях фотографій із зазначенням авторства (без додаткової оплати і за погодженням із автором).

У разі відсутності надісланих на відбір фотографій, які відповідають вимогам якості та іншим умовам проведення конкурсу, журі має право оголосити конкурс таким, що не відбувся.

Переможці та призери фотоконкурсу самостійно сплачують обов’язкові податки та збори з отриманих призів згідно з чинним законодавством України; відповідають за вірогідність наданої ними інформації.
Прийняття умов фотоконкурсу накладає на учасника певні обов’язки й регламентує дії учасника у фотоконкурсі. Умови фотоконкурсу є змішаним публічним договором, який містить елементи договору про участь у конкурсі, авторського договору про передачу прав на використання об’єкта авторського права.

Підсумки відбору і конкурсу буде оголошено 25 травня 2018 року.

 
Virgin Forest in the Carpathians, Ukraine
© Bogomaz Conservation Photography