Співпраця WWF та Meest Express: трансформуючи бізнес для людей та природи | WWF
Співпраця WWF та Meest Express: трансформуючи бізнес для людей та природи

Posted on 11 February 2019

Кожне поштове відправлення має свій “вуглецевий слід”, тобто є причиною викидів парникових газів, що прямо впливають на зміну клімату. Таким чином, є потреба в зміні підходів ведення бізнесу перевізників та логістики самих відправлень, робити їх більш дружніми до довкілля.

 

Від січня 2019 року Всесвітній фонд природи WWF розпочав співпрацю з компанією Meest Express в рамках ініціативи “Зелена логістика”. В її основі є сертифікована процедура обліку і компенсації вуглецевого сліду, розроблена світовим лідером з екологічного консалтингу EcoAct (Париж, Франція).

Сумарний обсяг викидів парникових газів, які утворюються в процесі транспортування, пакування, сортування та кур'єрської доставки однієї посилки компанією Meest Express становить об’єм, еквівалентний близько 2 кг CO2. Майже стільки ж викидів (2,7 кг СО2) в середньому продукується при виробництві 1 паперової книги.

Щоб компенсувати викиди парникових газів впроваджуються заходи, що дозволяють поглинути відповідний об’єм вуглекислого газу — в першу чергу програми з відновлення здорових екосистем. Тому з моменту старту програми “Зелена логістика”, з кожного відправлення компанії Meest Express, промаркованого спеціальним логотипом “4Д: Доставка Дружня До Довкілля”, 1 гривня буде скеровуватись на проекти з відновлення уражених екосистем, висадку дерев тощо. Зокрема планується фінансувати програми підтримки та захисту пралісів та старовікових лісів Всесвітнього фонду природи WWF в Україні.

“Впевнена, що рішення проблеми зміни клімату в першу чергу полягає у трансформації бізнесу. Перехід на сталі бізнес-рішення з нульовим карбоновим слідом це майбутнє бізнесу, і завдяки цій співпраці у нас є можливість допомогти українській компанії реалізувати ініціативу, справді інноваційну для нашого ринку поштових відправлень”, —  говорить в.о. директорки WWF в Україні Наталія Гозак. 

“Глобальне потепління одна з найвагоміших проблем людства, заради вирішення якої негайно повинні об‘єднуватись держави, компанії та населення нашої планети. Саме тому ми відповідально взяли на себе зобов‘язання стати частиною глобальних заходів по запобіганню зміні клімату та прагнемо мінімізувати обсяги парникових газів, які виникають у результаті діяльності Meest Express. Ініціативи WWF, до яких ми долучаємось, надзвичайно важливі для компанії та допоможуть нам бути  корисними на шляху до покращення навколишнього середовища в Україні та світі” , — відзначив Ростислав Кісіль, президент групи компаній Meest.

 
  • Дізнатися більше про ініціативу “Зелена логістика” можна з буклета проекту за посиланням.
 

Довідка:

Всесвітній фонд природи WWF — це одна з найбільших та найповажніших незалежних природоохоронних організацій, представництва якої діють у більш ніж 100 країнах за підтримки майже 5 мільйонів людей по всьому світу. Місія Всесвітнього фонду природи — зупинити деградацію природного середовища планети та побудувати майбутнє, в якому людство житиме у гармонії з природою, шляхом збереження біологічного різноманіття світу, сталого використання природних ресурсів та зменшення забруднення і марнотратного споживання.

 

Meest Express — український поштово-логістичний оператор, який надає послуги адресної доставки відправлень для юридичних і фізичних осіб та активно розвиває власну мережу пунктів видачі посилок.

Підприємство входить до міжнародної групи компаній Meest, яка з 1989 року надає поштово-логістичні послуги у 20 країнах світу, серед яких: Україна, США, Канада, Австралія, Німеччина, Великобританія, Франція, Італія, Іспанія, Греція, Португалія, Чехія, Польща, Китай, Казахстан, Грузія, Узбекистан, Вірменія, Азербайджан, Ізраїль. В Україні група компаній Meest представлена, також, Міжнародним поштовим оператором СП “Росан” — членом Всесвітнього поштового союзу, що працює з усіма поштами світу і є визнаним лідером за кількістю доставки міжнародних посилок в Україну, сервісом доставки покупок з іноземних інтернет магазинів myMeest (mymeest.com) та іншими підприємствами у сфері поштової логістики.

 
Bjelovjeska šuma
З кожного відправлення промаркованого спеціальним логотипом “4Д: Доставка Дружня До Довкілля”, 1 гривня буде скеровуватись на проекти з відновлення уражених екосистем.
© Tomasz Wilk
В основі "Зеленої логістики" є сертифікована процедура обліку і компенсації вуглецевого сліду, розроблена світовим лідером з екологічного консалтингу EcoAct.
© Meest Express