Допоможіть нам дізнатися більше про ведмедя, рись і вовка в Україні! | WWF
Допоможіть нам дізнатися більше про ведмедя, рись і вовка в Україні!

Posted on 11 October 2018

Долучайтесь до міжнародного дослідження!
Базове дослідження щодо великих хижаків у Європі WWF проводить у 12 європейських країнах, зокрема і в Україні. Запрошуємо жителів сіл та міста, фермерів, мисливців, природоохоронців та інших зацікавлених сторін поділитися власними думками і знаннями  щодо великих хижаків Європи.

За останні кілька років чисельність вовка, ведмедя, рисі та інших диких тварин у Європі значно зросла. Дикі звірі почали повертатися на покинуті раніше території, а тому постало питання управління популяціями цих видів та їхнього співжиття з місцевими громадами. Результати цього дослідження допоможуть дізнатися, як люди в різних куточках Європи співіснують з цими тваринами.

Якщо ви володієте інформацією про великих хижаків або маєте власний погляд на співжиття з ними або знаєте таких людей, просимо взяти участь в опитуванні за посиланням та залучати ваших друзів та колег, які мають подібний досвід. Опитування анонімне, а його результати будуть оприлюднені на вебсайті проекту www.eurolargecarnivores.eu.

Опитування проводиться в рамках проекту “Життя. Великим хижакам Європи”, який фінансується Європейським союзом і має на меті створити платформу для обміну найкращими практиками в сфері співжиття людини та великих хижаків поміж зацікавленими сторонами у Європі. Більш як 16 країн співпрацюють та діляться своїми знаннями не зважаючи на кордони. Ці знання включають різноманітні підходи від управління соціальними, економічними та екологічними викликами, які виникають разом з ведмедем, вовком і риссю до практичних рішень, як от захист сільськогосподарських угідь.

Дослідження підготував Інститут лісових досліджень в м. Баден-Вюртемберг (Forest Research Institute Baden-Wuerttemberg - FVA) та Інститут Елмауер та Блу від імені проекту "Життя Великим хижакам Європи" (LIFE Project EuroLargeCarnivores). 
Canis lupus Grey wolf Captive, photo was taken in March.
© Chris Martin Bahr / WWF
Рись з кошеням
© Staffan Widstrand/WWF
Бурий ведмідь в пралісах
© Ola Jennersten / WWF-Sweden