Волонтери WWF будували острів для птахів у "Тузловських лиманах" | WWF

Волонтери WWF будували острів для птахів у "Тузловських лиманах"

Posted on
18 September 2017
16 та 17 вересня волонтери WWF здійснили виїзд до НПП “Тузловські лимани”! Ціллю було допомогти збудувати штучний острів на Джантшеському лимані  для гніздівлі водоплавних птахів. Лимани - дуже сприятливе місце для проживання багатьох птахів, але високе рекреаційне навантаження та наявність хижаків - лисиць, шакалів, - створюють фактор неспокою для їх гніздування на берегах лиману. І тільки наявність острівців посеред води забезпечує ідеальні умови для проживання птахів. Працівники “Тузловських лиманів” не вперше будують такий острів і вже мають позитивні результати - на чотирьох штучних островах, побудованих в квітні та травні, на гніздуванні цього року було більше  150 пар птахів - чоботарів та крячків!

У перший день волонтери WWF та місцеві активісти разом з працівниками парку заготовили основні будівельні матеріали - лозу та очерет. А ввечері познайомились з керівництвом та провідними спеціалістами парку.

На другий день розпочалась найцікавіша робота - власне будівництво острова. Детальніше про процес можна прочитати на офіційній сторінці парку. Роботу виконали в повному обсязі і навіть встигли покупатись в по-осінньому теплому морі. Під час купання до нас підплив великий косяк кефалі, при достатній спритності можна було ловити руками - але ж ми природоохоронці, тому тільки подивились і зраділи такому близькому контакту.

Щиро дякуємо волонтерам за виявлену працелюбність та витривалість.
Дякуємо директору Івану Русєву за надану можливість допомогти дикій природі.

Дякуємо керівниці відділу екоосвіти Ірині Бурлаченко за турботу і дбайливе координування на місці, а також за надані освітні матеріали.

Дякуємо другу НПП “Тузловські лимани” Ткаченко Надії за комфортний нічліг та смачний бессарабський борщ.

З нетерпінням чекаємо на нові виїзди!

Оксана Омельчук

P.S. Особливу подяку висловлюємо Оксані Омельчук, волонтеру WWF за все!)